Python, livewires, pygame, programování, jazyk, programovací, příručka Alfa, první jazyk, soutěže, geon, buwralug

Python

Osobní stránky o programovacím jazyku Python.

24.12.2008 - Buwralug

Pod stromeček přináším opět aktualizovaný LiveWires. Tentokrát však již pod novým cizokrajným názvem Buwralug. V této verzi vládne Tkinter místo Livewires, místo Python 2.5 je zde Python 3.0. Happy Pythoning!.

7.8.2008 - LiveWires

Aktualizace Livewires. Tedy hlavně změna designu (přechod na rst a sphinx) plus mírné úpravy. Shodou okolností dnes vyšel také český překlad How To Think Like a Computer Scientist - Learning with Python pod názvem Učíme se programovat v jazyce Python od Jardy Kubiase. smile

24. 10. 2006 - učebnice jazyka Python

Ahoj Pavle,

jestli můžeš, byl bych rád, kdybys tu učebnici v online HTML verzi vystavil někde u sebe. Sám nemám žádné spolehlivé místo, kde by se to nechalo vystavit.

Děkuji Honza

Taky nemám spolehlivé místo, nicméně je to tady.

11. 6. 2006 - Tkinter CZ

Nedávno jsem s týmem lidí rozjel projekt Překlad dokumentace Tkinter od Fredrika Lundha. Nechcete se přidat také?

8. 1. 2006 - PyScriptíci

Trochu jsem zkulturnil a doplnil PyScriptíky. Jako vždy, vítám všechny vaše připomínky.

14. 12. 2005 - GeoN

Našel jsem svého jmenovce jménem GeoN . Tímto ho zdravím smile a posílám pozdravy. Filozofii já také rád, ale trochu obyčejnější, jednodušší... A co se týče Pythonu, tak nic nového, vše při starém ....

31. 8. 2005 - Python články

S koncem prázdnin přináším společně s Petrem Přikrylem smile 2 překlady/články o jazyce Python. Objekty jazyka Python pojednávající o tom, že v Pythonu je objekt vše a jaké to má praktické důsledky. Pasti jazyka Python zase pojednává o úskalích, která Python může přinášet nejen začátečníkům.

Ať slouží.

15. 8. 2005 - Python logo

13. 7. 2005 - Python soutěž

Asi měsíc (do dnešního dne) probíhala pythonýrská soutěž PyHlavolam01. Jednalo se o programové rozluštění zašifrovaného textu. Zadání, pravidla soutěže, účastníci i vítězové leží zde. Všechna řešení (35) leží zde. Bylo mi potěšením, pánové smile.

4. 7. 2005 - geon

Našel jsem na Netu jeden z významů jména "geon". Těch významů je více (názvy firem, ...), ale tento se mi fakt líbí:.

Zákony obecné teorie relativity však připouštějí existenci objektů s obvyklou eukleidovskou topologií a bez singularit, chovajících se jako skutečná hmota (budící gravitační pole i na toto pole reagující), přičemž tyto objekty jsou složeny čistě ze samotného pole. Šíří-li se prostorem elektromagnetické vlny, budí kolem sebe gravitační pole - zakřivují prostoročas v němž se šíří, a to nezůstává bez vlivu na jejich pohyb. Podle obecné teorie relativity mohou velmi mohutné elektromagnetické vlny kolem sebe vytvořit tak silné gravitační pole, že jím budou nuceny trvale se pohybovat po uzavřených dráhách. Elektromagnetické vlny si tak samy vytvářejí kolem sebe akýsi gravitační "vlnovod" ze zakřivené geometrie prostoročasu (z gravitačního pole), v němž trvale cirkulují - obr.B.2a. Takový útvar z elektromagnetických vln, udržovaný pohromadě vlastní gravitací, se nazývá (elektromagnetický) geon [284].

Dej Bůh, aby se mi něco takového nestalo. smile Více na astronuklfyzika.cz. Další zajímavý význam je na wikipedia.org

27. 5. 2005 - PyScriptíci

Hrozné datum smile, ale co se dá dělat. Přináším již starší, ale snad stále funkční PySkriptíky, které ležely na původním www.py.cz. DOWNLOAD.

9. 5. 2005 - programujte.com

Pustil jsem se do výuky po Internetu. Jako lektor jazyka Python na. www.programujte.com. Odborně se tomu říká eLearning. Možná se pustím na tom samém serveru do studia Delphi nebo něco podobného. Uvidíme, jak bude čas....

duben 2005 - www.py.cz

Spustil se nový český web o jazyce Python, tentokrát na základě wiki. Tak uvidíme, jaký bude mít osud. Zatím to je na http://new.py.cz/, časem snad na místě původního ploňáckého webu. Co je to wiki? smile
Nové staré místo: http://www.py.cz Co je to wiki?

22.3.2005 - Python Alfa

Pythonýrská příručka Alfa - krátká, pohotová příručka jazyka Python, která upřednostňuje stručnost nad absolutní přesností a úplností.

4. 2. 2005 - Livewires a Pygame

O Vánocích 2004 jsem překládal pythonýrské věci: livewires a pygame.

3. 2. 2005 - Start

Založení tohoto webu. Vítám Vás zde. Pavel Kosina smile geon zavináč post tečka cz. Níže jsou uvedeny starší věci, uveřejněné původně na www.py.cz. Výše jsou věci již uveřejněné zde.

21.9.2004 - První jazyk Python

Překlad skvělé popularizační statě První jazyk: Python smile

30.8.2004 - První jazyk Python

Překlad společně s VM pokročil Python as a First Language do závěrečné fáze. Těšte se!

avatarGeon.jpg, 3 kB    Pavel Kosina   - geon zavináč post tečka cz.